Big PharmaCiekawostkiCOVID-19Wymóg szczepień wstrzymany

W dniu 14 stycznia 2022 r. Sąd Najwyższy USA podjął niezwykle istotną decyzję mogącą mieć dalekosiężne konsekwencje. Mianowicie wstrzymał wprowadzony przez rząd USA wymóg szczepień i testów na koronawirusa dla amerykańskich przedsiębiorstw. Ważna informacja, ponieważ nakaz ten mógłby bezpośrednio dotknąć nawet 84 miliony Amerykanów. W uzasadnieniu tej decyzji na pierwszym miejscu pojawiły się wątpliwości prawne i konstytucyjne. Sąd Najwyższy USA podjął tę decyzję również z powodu rosnących obaw opinii publicznej dotyczących samych szczepionek. A więc w USA wymóg szczepień został chwilowo wstrzymany. Czy Polska również postąpi w ten sposób?

Journal of Hepatology

Kilka dni przed ogłoszeniem tego wyroku we wiodącym czasopiśmie medycznym zajmującym się chorobami wątroby, Journal of Hepatology, ukazał się niezwykle interesujący raport. Stwierdzono w nim, że szczepionki genowe, do których zaliczmy preparaty firm Moderna i Biontech/Pfizer, mogą wywoływać immunologicznie uwarunkowane zapalenie wątroby. Raport ten położył kres spekulacjom, jakoby choroby wątroby występujące po szczepieniach występowały jedynie przypadkowo. Aby raport mógł się ukazać w tym wiodącym czasopiśmie naukowym, autorzy musieli podkreślić, że występowanie opisanego przypadku jest raczej rzadkie. Autorzy musieli dopisać również, że nie negują w żaden sposób idei szczepień tymi preparatami.

Dzięki tej publikacji poinformowano świat medyczno-naukowy o potencjalnie śmiertelnych skutkach ubocznych stosowania tychże preparatów. Dzięki temu nikt nie będzie już mógł powiedzieć, że nie wiedział. Artykuł potwierdził również to, czego uczy się każdy student medycyny. A mianowicie, że zwiększanie dawki podawanej substancji wzmacnia potencjalne skutki – a więc również zagrażające życiu skutki uboczne.

I na koniec jeszcze jedna ważna uwaga: Fundacja Zdrowia dr Ratha, na czele z dr med. Matthiasem Rathem oraz dr Aleksandrą Niedzwiecki nie są antyszczepionkowcami. Zespół badawczy Instytutu dr Ratha na przestrzeni ostatnich kilku lat z powodzeniem opracował szczepionkę na bazie białek, która może być potencjalnie skuteczna przeciwko wszystkim rodzajom raka. Jest to szczepionka białkowa, a więc wyklucza interakcję z oprogramowaniem komórkowym (RNA/DNA), co jest charakterystyczne dla szczepionek genowych. Szczepionki genowe są promowane przede wszystkim dlatego, że można je opatentować, a tym samym przynoszą korzyści firmom farmaceutycznym, które inwestują w daną chorobę, a nie dlatego, że są skuteczniejsze lub bezpieczniejsze niż konwencjonalne szczepionki czy terapie oparte na mikroskładnikach odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz